ČLENOVIA

Andrej Záhorec

Husle a spev

Mladý energický, huslista, spevák a predník. Od útleho detstva sa venuje hlavne tradičnej ľudovej hudbe, ktorá mu prirástla k srdcu. Okrem ľudovej hudby objavil čaro aj v iných hudobných žánroch (jazz manouche, world music, mariachi, klasická a populárna hudba), v ktorých si našiel a prezentuje svoj vlastný hudobný jazyk.

Vďaka jeho žánrovej flexibilite a láske k hudbe ako takej samotnej ho môžete vidieť a účinkovať vo viacerých zoskupeniach ako SwinGang, La3no Cubano, El Caminante, Bratislava Hot Serenaders, Sokoly (poznáte z relácie TV JOJ Všetko, čo má Ander rád, OĽUN (Orchester ľudových nástrojov).

Jeho motto znie: „Spolu vyriešime aj zdanlivo nevyriešiteľné :-).“

Miloš Stančík

Spev

Tomáš David

Husle a spev

Rodený Bratislavčan, zažil svoje folklórne entrée v detskom súbore Čečinka, v ktorom spoznal množstvo svojich dlhoročných priateľov, Andreja a Ďuriho nevynímajúc. Na ich spoločných umeleckých cestách ďalej všetci pokračovali vo vysokoškolskom FS Ekonóm, v ktorom sa venovali autentickému i štýlizovanému folklóru.

Ochrannú ruku nad nimi držal vtedajší primáš Andrej Včelík i jedna z najväčších osobností slovenskej umeleckej i folklórnej scény, Rinaldo Oláh.

Po ukončení vysokoškolských liet ďalej pokračoval v štúdiu huslí u Mgr. Rafaela Hrdinu, s ktorým založili sláčikový orchester Curiosi di Tutto Orchestra a odohrali viacero koncertov s repertoárom slávnych majstrov ako Vivaldi, Bach, Beethoven či ďalší.

Okrem slovenského folklóru sa venuje v úlohe kapelmajstra zoskupeniu Mariachi El Caminante, ktoré prezentuje mexický folklór.

Lukáš Baran

Viola

Popri štúdiu huslí na základnej umeleckej škole sa už v detstve začal venovať ľudovej hudbe. Druhý stupeň ZUŠ absolvoval v hre na violu a okrem hrania klasickej hudby pôsobil vo folklórnych súboroch v Dubnici nad Váhom.

V súčasnosti sa venuje skôr kaviarenskej hudbe, avšak nezanevrel ani na tradičnú slovenskú. Vo „folklórnom svete“ spoznal mnoho vynikajúcich muzikantov, s ktorými dodnes spolupracuje, a preto ho môžete vidieť hrať s rôznymi hudobnými zoskupeniami po celom Slovensku.

Juraj Kyseľ

Kontrabas

Marcel Comendant

Cimbal